Kompleksowa Dezynfekcja Biur i Pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń po COVID19

Media na całym świecie informują o stałym wzroście zachorowań na COVID19. W związku z tym wszyscy zastanawiamy się w jaki sposób radzić sobie ze skutkami koronawirusa oraz zanieczyszczeniami wirusowymi, które pozostawia na powierzchniach naszych biur i mieszkań. Każdego dnia spotykamy się z wieloma osobami i przebywamy w różnych miejscach mimo rygorystycznych przepisów Polskiego Rządu. Musimy przecież chociażby pracować czy zrobić zakupy.

Część z nas nawet nie wie, że jest nosicielem koronawirusa. Warto w związku z tym zadbać o to, by skutecznie zdezynfekować pomieszczenia w których przebywamy na co dzień, ale także przygotować biura w naszych firmach na powrót pracowników. Po to, by uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się wirusa COVID19. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja oraz kompleksowe ozonowanie pomieszczeń.

Aby uniknąć skutków ubocznych niedokładnego przestrzegania higieny, zachęcamy do zamówienia usługi ozonowania, które skutecznie eliminuje wszelkie wirusy i bakterie z biur oraz pomieszczeń mieszkalnych. Procedura ozonowania średniej wielkości pomieszczeń trwa maksymalnie do kilku godzin i pozwala na pozbycie się ryzyka związanego z zakażeniem wirusem COVID19. Usługa ozonowania pomieszczeń jest niedroga i umożliwia szybkie, ponowne korzystanie z pomieszczeń, nawet do 2 godzin po jej zakończeniu.Codzienne sposoby zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów w pomieszczeniach


  • Dokładne wietrzenie mieszkania – zwiększenie cyrkulacji powietrza gwarantuje pozbycie się cząstek wirusa z powietrza.
  • Dokładna dezynfekcja powierzchni i przedmiotów, z którymi mamy na co dzień kontakt. Dotyczy to takich przedmiotów jak armatura łazienkowa, klamki, wszelkie włączniki, telefony komórkowe, itd.
  • Wyparzanie naczyń i sztućców.
  • Pranie ręczników oraz pościeli w wysokiej temperaturze (minimalnie 60’C)
  • Pozbycie się wszelkich śmieci z mieszkania, z którymi mieliśmy kontakt przed dezynfekcją
  • Wymiana akcesoriów higieny osobistej, w tym szczoteczek do zębów, gąbek, itd.
  • Dokładne sprzątanie mieszkania – mycie podłóg, pranie dywanów, itd.Jak długo patogeny wirusa COVID19 żyją na różnych pwierzchniach?

Niektóre wirusy i bakterie mogą przetrwać poza organizmem człowieka, w tym na różnych powierzchniach w biurze, mieszkaniu czy innych pomieszczeniach. Naukowcom trudno jednoznacznie określić, ile dokładnie czasu koronawirusy mogą przetrwać w zamkniętych pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Mają na to bowiem wpływ różne czynniki, takie jak rodzaj powierzchni, temperatura otoczenia czy też wilgotność powietrza. Szacuje się, że w przypadku koronawirusa COVID19 pozostaje on aktywnym zagrożeniem przez okres od kilku godzin do kilku dni. Niesie to z sobą ryzyko zakażenia koronawirusem w kontakcie z przedmiotami codziennego użytku. Należy w związku z tym przestrzegać higieny osobistej i w miarę możliwości dezynfekować, ozonować pomieszczenia oraz znajdujące się w nich przedmioty.