Dezynfekcja pomieszczeń

Koronawirus przez łatwość zarażenia się nim, a przez to wykładniczy wzrost liczby zachorowań budzi ogromne obawy wśród ludzi. Transmisja koronawirusa odbywa się przede wszystkim drogą kropelkową, ale źródłem zakażenia może być również kontakt z powierzchniami zanieczyszczonymi patogenem, gdyż pozostaje on poza ciałem nosiciela nawet do 72 godzin. Dlatego tak ważne jest zachowania izolacji osób zarażonych oraz czasowe ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Hasło “zostań w domu”, odmieniane przez języki, formy i przypadki jest od tygodni na ustach wszystkich. Jednak sama izolacja, kwarantanna osób zarażonych nie stanowi rozwiązania problemu. By maksymalnie zabezpieczyć się na wypadek zarażenia, należy pamiętać o dezynfekcji pomieszczeń i sprzętów z którymi miały kontakt osoby, które trafiły na kwarantannę lub do szpitala. W tym przypadku profilaktyka, czy ” dmuchanie na zimne” nie jest w żadnej mierze nadgorliwością, a dbałością, troską o bezpieczeństwo.

Kompleksowa Dezynfekcja Pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń użyteczności publicznej

Przede wszystkim istnieje potrzeba regularnej dezynfekcji pomieszczeń publicznych. Miejsca, gdzie przewija się duża ilość ludzi są szczególnie narażone na obecność wirusa. Nawet jeśli ilość osób przebywających w pomieszczeniu jest kontrolowana i zgodnie z procedurami ograniczana, trzeba wziąć pod uwagę, że każda z tych osób mogła być źródłem pozostawienia na dotykanej powierzni groźnego patogenu. Cząsteczki śliny wyrzucone podczas kichnięcia mogą przemieścić się nawet na odległość 5 metrów przenosząc do 40 tys. potencjalnie niebezpiecznych kropelek. Dworce, centra przesiadkowe, pojazdy komunikacji miejskiej, urzędy, spółdzielnie, przychodnie zdrowia to tylko niektóre przykłady miejsc, które odwiedza spora ilość osób. Technologia ozonowania pozwala na szybkie, mało inwazyjne, a przede wszystkim skuteczne odkażenie wszystkich tych pomieszczeń i przedmiotów w nich się znajdujących.

Dezynfekcja biur, sklepów, zakładów produkcyjnych i magazynów

Zakłady pracy to kolejna przestrzeń, gdzie często na niewielkiej przestrzeni spotykają się ludzie pochodzących z różnych środowisk. Każdy z nich na swym ubraniu, na torbie, którą ze sobą przyniósł może wnieść na teren groźny patogen. Biura, hale magazynowe, hale produkcyjne, sklepy … Trudno sobie wyobrazić inny niż ozonowanie, skuteczny sposób na zadbanie o sterylność tych przestrzeni. Niezmiernie ważna jest tu szybkość działania. Dla działającej firmy każdy dzień zwłoki przekłada się na utracone pieniądze. Dzięki przeprowadzeniu ozonowania już po kilku godzinach można spokojnie wracać do pracy w wolnym od groźnych wirusów i bakterii środowisku. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od osiągniętego stężenia ozonu. W zależności od wielkości ( kubatury) ozonowanej powierzchni czas usługi kształtuje się mniej więcej od 1 do kilku godzin. Duże pomieszczenia warto podzielić na osobne partie. W biurowcu każde biuro może być ozonowane oddzielnie, jedno po drugim. Po zakończonym ozonowaniu warto odczekać około pół godziny, by wykorzystać do maksimum wyprodukowany ozon, po czym należy pomieszczenia dokładnie wywietrzyć. Samo wietrzenie zajmuje około godziny. Ozon jest silnym utleniaczem. W wysokim stężeniu jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt, dlatego należy zachować środki ostrożności podczas ozonowania. Nikt nie może przebywać w ozonowanych pomieszczeniach w trakcie wykonywania usługi. Na wszelki wypadek, by chronić sprzęt elektroniczny, przed wykonaniem zabiegu, należy go zabezpieczyć folią, a dzieła sztuki i rośliny usunąć z pomieszczenia. Nie ma potrzeby usuwać akwarium z rybkami.

Ozonowanie Pomieszczeń

Trudno sobie wyobrazić inny niż ozonowanie, skuteczny sposób na zadbanie o sterylność tych przestrzeni. Niezmiernie ważna jest tu szybkość działania.

Przestrzenie mieszkalne

Dom, mieszkanie to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie, teoretycznie nic nam nie grozi. Sytuacja byłaby tak oczywista, gdybyśmy nie wychodzili z niego pod żadnym pozorem lub po powrocie do domu od razu prali wierzchnie ubranie, które ” na mieście” mogło mieć kontakt z patogenem i dokładnie myli ręce wodą i mydłem oraz nie wpuszczali w progi naszej enklawy osób z zewnątrz. Wiadomo, że w realnym świecie byłoby to niezwykle trudne. O czystość przestrzeni mieszkalnej łatwiej jednak zadbać niż o przestrzeń wspólną dla wielu. Pomocne są tu ogólnodostepne środki chemiczne. Szczególnie polecane są te na bazie alkoholu. Na codzień to powinno wystarczyć. Co jednak w sytuacji, gdy jeden z domowników zachoruje? W takim przypadku, by chronić pozostałych, warto kompleksowo zdezynfekować przestrzeń. W tym celu specjaliści polecają ozonowanie.

W przestrzeni mieszkalnej zabieg ten ma szereg dodatkowych właściwości pozytywnie wpływających na atmosferę domu:

  • Dezynfekuje wszystko w zasięgu powietrza. Można przez to rozumieć, że odkażone są ściany, podłogi, meble, urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu.
  • Usuwa przykre zapachy.
  • Usuwa szkodliwe dla zdrowia alergeny- roztocza, alergeny odzwierzęce, alergeny zawarte w chemii przemysłowej w farbach, klejach, płytach wiórowych, lakierach i innych materiałach budowlanych.

Dlaczego my?

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w kraju i za granicą w świadczeniu usług. Pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Kompleksowe ozonowanie.pl to wykwalifikowani specjaliści oraz bogaty park urządzeń ozonujących, co pozwala na bsługę nawet dużych, wielopomieszczeniowych zleceń. Szybka reakcja oraz mobilność to nasze atuty oszczędzające czas, pieniądze oraz stres Klienta.